В нашому селі Костянтинівка до війни було дві школи. Одна була початковою, де вчилися 1-4 класи, а друга була для 5-7 класів. В 1941 році почалася Велика Вітчизняна війна. Україна була окупована і наше село в тому числі. Відмінили всі заняття в школах. Школи були зайняті відомствами німецького командування, а діти залишилися недовченими, особливо першокласники.

Йшов час і червона армія під натиском почала визволяти окуповану територію. Німці, коли відступали, підірвали обидві школи і декілька хатин у селі. Після визволення нашого села мешканці, батьки учнів стали турбуватися про дітей і будувати нову школу.

Велика школа була сильно зруйнована, лежали одні камені, а маленька школа постраждала менше. Але після окупації нічого не залишилося, все розбили, розгромили, а щось вивезли (домашню тварину та інші продукти).

Люди збирали каміння за камінням, зносили інші будівельні матеріали. Після відбудови школи до нашого села прислали вчителів, забезпечили їх житлом і школа знову запрацювала.  Діти з радістю почали займатися в новій школі. Вчилися і дорослі і малі в дві зміни.

19 травня 1948 року рішенням виконкому Жовтневої райради Миколаївської області Костянтинівську школу з кількістю учнів для 5 класу - 32 чоловіка було реорганізовано в семирічну школу. Було організовано окремий клас для підлітків 11 класу на 15 чоловік. Директором школи був Марченко Володимир Макарович. Саме він був одним із головних ініціаторів будівництва школи. Роки його керівництва 1944-1952.

Вчителі:

Раїса Андріївна Аксьоненко – початкові класи.

Королюк Марія Олександрівна – російська мова та література.

Королюк Анатолій Олександрович – фізкультура.

Шпакова Катерина Олексіївна – українська мова та література.

Задорожня Юзія Іванівна – історія та конституція.

Задорожній Олексій Михайлович – математика, фізика, труд.

Викладання в школі велося російською мовою, тільки в 1991році розпочався поступовий перехід на викладання предметів українською мовою.

З 1952 р. по 1953 р. директор школи Фанько.

З 1953 р. по 1954 р. – Шпакова К.О.

З 1954 р. по 1956 р. – Задорожня Ю.І.

З 1956 р. по 1962 р. – Муханько І.Ф.

З 1962 р. – Корнієнко М.Г.

Одним із вагомих директорів школи була Позняк Галина Яківна. Галина Яківна народилася й виросла в с.Новомиколаївка. Мріяла стати вчителем, а стала вчителем вчителів, директором школи. Які складові директора школи? Престижне звання, покликання «віддавати серце дітям»? Чи ще щось?... Сільська малокомплектна школа… Менше сотні учнів, перевантажені вчителі – сумісники. Школа – одноповерхове, прилаштоване приміщення, збудоване на початку ХХ століття… Як хотілося молодому директору працювати в новій гарній школі. … Скільки було пооббивано порогів… але марно. І тільки наприкінці своєї трудової діяльності Галина Яківна одержала в особі Михайлова Олександра Івановича (нового директора радгоспу « Супутник», помічника – однодумця, який теж мріяв збудувати в обох селах (Костянтинівка та Новомиколаївка) нові, прекрасні школи. І почали боротися за мрію разом.

Мрія здійснилася для с.Костянтинівка лише в 1993 році. Але Галини Яківни вже не було не на посаді директора, ні в житті взагалі. Пам’ятником для прекрасної людини, шанованого директора стоїть, красується чудова школа.

Ось вже 22 рік Костянтинівці милуються прекрасною, а гості захоплюються новою красунею - школою. Учні, просто люблять, шанують і бережуть свою школу. Мрію Позняк Галини Іванівни впроваджувала в дію перший директор нової школи Гармаш Тетяна Іванівна. Вона разом з Михайловим О.І. будувала, комплектувала школу. Весь педагогічний колектив, обслуговуючий персонал, батьки, учні працювали все літо на добудові школи.

У 1997 році – директором школи стала Яковлєва Любов Іванівна.

З 2000 р. по 2001 р. директором знову стає Гармаш Тетяна Іванівна.

З 2001 р. по 2002 р. – Гусан Зоя Валеріївна.

З 2002 р. по 2004 р. – Яковлєв Анатолій Володимирович.

З 2004 р. по 2005 р. – Яковлєва Любов Іванівна.

З 2005 р. по 2014 р. – Зінченко Любов Іванівна.

З 2014 р. по 2015 р. – Урсова Анастасія Юріївна.

Із 2011 року школа має назву Костянтинівський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад).

В сучасний час школа перетворилася на культурний центр села Костянтинівка. На її території розташовано дошкільний навчальний заклад «Сонечко», сільській ФАП, бібліотека філія №10 Жовтневої Центральної бібліотеки. Зараз в школі працює 12 вчителів: - 5 вчителів – І категорії, 1 вчитель – ІІ категорії, 6 вчителів – спеціалістів, 38 учнів, 17 вихованців ДНЗ.

Очолює шкільний колектив з 2015 року директор НВК – Франкевич Тетяна Валентинівна.

 

Адреса: 57251, вул. Шкільна, 11,  с. Костянтинівка Жовтневий район Миколаївська область

тел. (0512)-684-852, konstantinЭтот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.