З далеких 30 років починається історія Засільської школи. Її відкрито у 1936 році. Спочатку це була Кагановицька початкова школа. Першим її директором був Рубан Пантелеймон Сидорович. В грізні роки Великої Вітчизняної війни він добровольцем пішов на фронт, а разом з ним вчитель Пащенко Микола Олексійович. Не повернулись вони додому. Рубан П.С. загинув смертю хоробрих на станції Лозова на Донбасі; Пащенко М.О., штурман бомбардувальника дальної дії, загинув, знищуючи ворога з повітря. Під Волгоградом загинув учень нашої школи Сиводідов Григорій Трохимович. Пам'ять про них ніколи не зітреться у наших серцях.

    У роки Другої Світової війни школа не працювала: вона була напівзруйнована.

   Коли закінчилася війна, власними силами було побудовано приміщення сучасної школи. Першим післявоєнним директором стала Михайлова Любов Федотівна, яка працювала в цій школі з 1939 року. Окремо варто сказати про перші роки навчання в повоєнний час. Складними були ті часи. Учителів не вистачало , обладнання і підручників не було, за кожною партою сиділо по три – чотири учні . Навчались учні при світлі гасових ламп. Зошитів практично не було. Діти писали олівцями на газетах , де були вільні місця. Потім почали робити чорнило з сажі або з соку бузини. Вчителька писала на дошці друковані тексти , а учні читали їх в голос . Чорнильниці носили з собою в торбинах, які зверху затягувалися шнурочком. Не раз обливали ними зошити, книжки, руки, одяг. Адже ходити в школу  доводилось у дощ, сніг, морози за 2-4 км, в залежності від того, хто,де жив.  Однак вимоги були високими: писати лише пером, каліграфічно, прописом. Не у всіх це виходило. Бруднили руки, сторінки, робили плями. Одягались за матеріальними можливостями батьків, а можливості  в післявоєнні роки були мінімальними. Вчителі , хоча й жили бідно , але до школи ходили завжди охайно , берегли вихідний одяг.

   Любов Фодотівна  передає школу Розенфельд  Йосипу Марковичу в 1948 році. Цього року вперше на шкільній лінійці разом з першокласниками стояли 14 – 16 –річні п’ятикласники . Перший післявоєнний випуск 7 класу був в 1951 році, бо старші класи не могли бути відкритими через відсутність матеріальної бази. Односельці декілька років власними руками добудовували приміщення школи, розширювали та облаштовували нові навчальні класи, лабораторії, підсобні приміщення. Навіть діти брали участь у суботниках та недільниках.

   В 1953 році школу перейменовують в Ленінську  середню школу.

   1956 року,  попередньо зайнявши перші місця на районному, обласному оглядах художньої самодіяльності серед танцювальних колективів шкіл, танцювальний колектив нашої  середньої школи виступав на фестивалі молоді в Києві.

   Працювали спортивні секції. Лілія Ісаєва і Анатолій Кобець були чемпіонами Жовтневого району і призерами обласних спартакіад з бігу на 100 і 200 м., зі стрибків у довжину

         В 1956 році відбувся перший випуск 10-тикласників.

   В 1958 році відбувся третій випуск Ленінської середньої школи: 27 учнів.

   З 1958 по 1961рр. школу очолював Зубович Павло Адамович.

   В 1961 році він передає школу Рудській Лідії Єгорівні. З 1 січня 1965 року школа стає 8 –річною, у зв’язку з відкриттям середньої школи в селищі біля цукрового заводу.

   З 1966 по 1967 рр. керує школою Мельник  Ганна Кирилівна. На 1 вересня 1965 року  Засільска середня школа нараховувала 327 учнів, працювало в ній 22 вчителя.

 

   У 1967 – 1973 рр. директором школи була Михайлова надія Федотівна.

З особливою любов’ю і повагою засільчани  згадують Михайла Григоровича Корнієнка, який працював директором з 1973 по 1997 рр. очолював заклад 24 роки. За цей час  припинився плин кадрів, згуртувався міцний колектив, який добився хороших результатів у навчально – виховному процесі.

   З 1997 по 2007 роки школу очолює  Овчаренко Надія Миколаївна.

З 2007 року  директором  Засільської ЗОШ І – ІІ ступенів  стає Петриковець Валентина Олександрівна.

Завдяки зусиллям батьків школа перетворюється на казкову країну. Сучасні класні кімнати приваблюють євроремонтом . Щоранку  зустрічає учнів широко відкритими дверима. Дивує гостей розмаїттям квітів, манить до себе випускників добрими, теплими спогадами.   Скільки їх вийшло із стін приміщення. Серед них спортсмени, поети і письменники, вчителі і водії, продавці та інженери, лікарі та бізнесмени. Така багатогранна за своїми інтересами і уподобаннями аудиторія, як і саме життя. Але є те спільне, що об’єднує сьогодні всіх нас. Це слово «школа». Адже немає такої людини, у якої не тьохнуло б серце при цьому слові.

15 жовтня 2014 року Засільську школу  І-ІІ ступенів реорганізовано в Засільський навчально-виховний комплекс  "загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" 

На території   школи розбито 5 квітників.

Навчально-виховний процес  для 47 учнів здійснюється в одну зміну в одному приміщенні.

У школі наявні 4 комп’ютери старого зразка  та 4 нового.

Організовано роботу методичних об’єднань вчителів початкових класів, класних керівників, вчителів-предметників.

Навчально-виховний процес здійснюють 7 вчителів, 2 вихователі, з яких 2  має вищу  кваліфікаційну категорію, 1  – першу кваліфікаційну категорію, 1- другу кваліфікаційну категорію, 5 - спеціалістів.

Адреса закладу:  

вул. Шкільна, 1,А,

с. Засілля,

Жовтневий район,

Миколаївська область,

57233

Телефон (код):   (0512)-68-61-85

E-mail:                 zshc@ukr.net